top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraEwa Janowska

Jak skutecznie negocjować z samym sobą❓Czy znasz to uczucie, kiedy Twój wewnętrzny sabotażysta skutecznie blokuje Cię przed działaniem


Czy coś mówi Ci sytuacja, w której masz do zrealizowania projekt/ zadanie/ cel, wewnętrznie wierzysz w jego realizację, jednak przed przystąpieniem do prac, sam fakt podjęcia działań, odkładasz w nieokreślone Kiedyś 🙄

Odkładasz, przekładasz, ciągle przesuwasz w czasie moment w którym masz zacząć. Wynajdujesz wiele powodów, wymówek, by skutecznie stać w miejscu....


Jakby COŚ BLOKOWAŁO Cię przed pójściem do przodu.


Czemu często największym przeciwnikiem, w drodze do działania jestesmy my sami?

Sabotujemy samych siebie, często działając wbrew naszym celom czy interesom.


A co by było, gdybyś negocjował z samym sobą


Niezależnie od tego jaki rodzaj działań blokuje Twój umysł, czy to;

- Działania związane z pracą,

- Twoim zespołem,

- Projektem,

- Może Twoje własne cele biznesowe,

- Albo prywatne


Problem pozostaje ten sam. Czujemy się więźniami własnych przekonań i w efekcie STOIMY W MIEJSCU, zamiast zacząć działać.


Jak radzić sobie, w sytuacji, kiedy nasz wewnętrzny sabotażysta nie pozwala nam działać?

Chcę się z Wami podzielić prostym, jednak niezwykle skutecznym ćwiczeniem, jakie najczęściej stosuje w pracy z klientami w obszarze negocjacji z WEWNĘTRZNYM KRYTYKIEM.


Zachęcam do ćwiczenia.


Przez chwilę szczerze pomyśl o tym, co odkładasz w pracy, w swoim teamie, biznesie, domu na NIEOKREŚLONE KIEDYŚ?

Wybierz jedną sytuację/ zadanie/cel. Jestem pewna, że dobrze wiesz, które odkładasz w czasie;)


Przywołaj to teraz - co czujesz kiedy myślisz o tym zadaniu?


Dla większości moich klientów, pierwszym skojarzeniem jest zazwyczaj niechęć, odraza. Z wizją przychodzi im na myśl ciężar- jakby to zadanie mocno ich przytłaczało, czasem nawet “przygniatało”. Znasz to uczucie? Też tak czasem się czujesz?

Odłóżmy to teraz na bok.


Zapraszam do ćwiczenia 😀


Daj sobie kilkanaście minut i pomyśl:


✅ Popatrz na siebie z boku- przyjrzyj się zadaniu które odkładasz. POSTAW SIĘ NA SWOIM MIEJSCU. Przestań siebie oceniać. Po prostu spróbuj zrozumieć swój punkt widzenia. Czemu się tak zachowujesz?


✅ Zamiast kurczowo trzymać się lęków i obaw PRZED PORAŻKĄ- pomyśl, jak będziesz się czuł, kiedy Ci się uda zrealizować (projekt/ zadanie/ cel). Popatrz życzliwie na siebie i pozytywnie pomyśl o finale zadania, które jest przed Tobą. Wizualizuj sobie jak się czujesz, kiedy właśnie skończyłeś projekt/ zadanie /cel.


✅ PONEGOCJUJ ze sobą, jakbyś miał przekonać swojego szefa/ partnera/ wspólnika, że warto podjąć i zrobić to zadanie/ projekt/ cel- mów językiem korzyści; wskaż 5 PRZYKŁADÓW CZEMU WARTO podjąć działanie.


✅ Zacznij od TU I TERAZ. Nie rozpamiętuj przeszłości, nie programuj się na porażkę- po prostu BĄDŹ OBECNY TU I TERAZ, bo właśnie w teraz możesz coś zmienić/ zacząć.


✅ Pomyśl, jaki ZROBISZ PIERWSZY KROK 🚶‍♂


I Zacznij działać 😀


Pomyśl, od czego zaczniesz, co zrobisz najpierw❓


Jak się teraz czujesz? Coś się zmieniło w Twoim podejściu do zadania?


Jeśli tak, to podziękuj sobie za to, że właśnie doszedłeś z sobą do tak 👏.


Pierwszy krok w zgodzie z sobą, to milowy krok w podejściu i motywacji do przyszłych działań. Może teraz wydaje Ci się to dziwne i nie do końca wierzysz, że się uda. Jednak pamiętaj, że pozostanie w schemacie myślenia i programowania się na porażkę nic nie daje- poza skutecznym blokowaniem Cię przed zrobieniem progresu. Za to próba negocjowania z sobą może pokazać Ci, że wewnętrzengo krytyka zamienisz w kompana.


Warto spróbować.


A kiedy już potestujesz na jednym zadaniu. Testuj na innych. Nasz mózg szybko się uczy i adaptuje do nowych zachowań. Powtarzając ten nowych schemat wielokrotnie- jesteś w stanie zbudować NOWY NAWYK. A to już prawdę wielki krok w stronę Twojego rozwoju.


I za to trzymam kciuki.


Ponegocjuj dziś z sobą. Daj sobie szansę.


Kiedy dajemy sobie chwile czasu, aby przyjżeć się swoim rzeczywistym potrzebom, obawom, mamy szansę na wynegocjowanie z samym sobą nowego dealu, sposobu na załatwienie zadań a NASZ SABOTAŻYSTA może stać się naszym największym sprzymierzeńcem.


Daj znać, czy po ćwiczeniu choć trochę zmieniło się Twoje podejście?


Pamiętaj, że jestem, jeśli chcesz ze mną porozmawiać, spotkać, skontaktuj się ze mną:)


tel: 691702264

mail: coachwbiznesiepl@gmail.com


153 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page